פישוט לשוני

אז מה אני עושה?

מה זה פישוט לשוני?

פישוט לשוני הוא תהליך שבו אנחנו הופכים את המידע (גם הכתוב וגם המדובר) להרבה יותר פשוט, ברור וחד משמעי. אנחנו מנסחים את הטקסט בצורה פשוטה יותר ולעיתים מוסיפים גם סמלילים חזותיים שמסייעים בהבנת התוכן הכתוב. פישוט לשוני נועד להנגיש את המרחב הפיזי, האנושי והדיגיטלי, כך שתיווצר סביבה ברורה, פשוטה וחד משמעית.

למי מיועד הפישוט הלשוני?

הפישוט הלשוני נועד בעבור אנשים עם מגבלה קוגניטיבית אבל הוא משמש גם אוכלוסיות רבות נוספות. למשל: מבוגרים, אנשים ששפת האם שלהם אינה עברית ועוד.

שירותי פישוט לשוני

פישוט לשוני של טקסטים, שלטים, מסמכים, אתרי אינטרנט ועוד. הפישוט הלשוני מתבצע בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ובהתאם לצורכי הלקוח. הטקסט שמתקבל בסיום תהליך הפישוט הוא ברור, מובן וקל להבנה.

פרויקט פישוט לשוני בפיקוד העורף

במסגרת מילואים בפיקוד העורף בדסק אנשים עם מוגבלות (ענף הסברה), כתבתי את ההנחיות לשעת חירום בשפה פשוטה ובפישוט לשוני. האפשרות לקרוא את ההנחיות בשפה פשוטה מסייעת לאוכלוסיות רבות – אנשים עם מוגבלות, אזרחים ותיקים, אנשים ששפת האם שלהם אינה עברית ועוד. דוגמה להנחיות לשעת חירום – איך אנחנו מתכוננים למצב של ירי רקטות וטילים? מידע בפישוט לשוני בקישור הזה.

סדנאות והרצאות בנושא פישוט לשוני והנגשה קוגניטיבית

מה זה בכלל פישוט לשוני? מהי הנגשה קוגניטיבית? מה ההבדל בין פישוט לשוני לשפה פשוטה? מיהן האוכלוסיות שמרוויחות מכך שעושים שימוש בפישוט לשוני ובשפה פשוטה?
על שאלות אלה ונוספות אני עונה בסדנאות ובהרצאות שעוסקות בפישוט לשוני ובהנגשה קוגניטיבית.

בסדנאות ניתנים כלים פרקטיים ופשוטים לביצוע. התרגול נבנה בהתאם לדוגמאות מעולם התוכן של הארגון.
הסדנאות וההרצאות מיועדות לארגונים וחברות שרוצים ללמוד על תחום ההנגשה הקוגניטיבית (מרכזים רפואיים, רשויות מקומיות ועוד) ולעשות בזה שימוש גם על ידי אנשי השירות וגם באתר האינטרנט של הארגון.

קיימתי הרצאות וסדנאות ב

מעניין אתכם? תרצו שגם אבוא אליכם?